Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNiebylec zwycięża we własnej hali!

Niebylec zwycięża we własnej hali!

18.12.2016

Na taki mecz czekali kibice Neobusa Raf-Mar Niebylec. Ich zawodnicy w okazałym stylu pokonali u siebie Avię Świdnik 3:0. W każdym z setów dominowali gospodarze, choć przyjezdni walczyli do ostatniej piłki. Komplet punktów to idealny prezent świąteczny siatkarzy dla całego środowiska w Niebylcu.

Avia przyjechała do Niebylca bez swojego podstawowego przyjmującego Damiana Płaskocińskiego. Już pierwsze piłki meczu pokazały, że niebylczanie są w dobrej dyspozycji. Na skrzydłach skutecznie spisywali się Tomasz Leik i Krzysztof Pamuła. Rywale odpowiadali widowiskowymi atakami Michała Ciorgonia. W drugiej połowie seta świdniczanie trochę się pogubili, co wykorzystali miejscowi, budując kilkupunktową przewagę. To wystarczyło, aby wygrać 25:20.

W drugim secie gra się wyrównała. Neobus Raf-Mar w dalszym ciągu spisywał się bardzo dobrze. Środkowy Wojciech Zięzio królował zarówno w ataku, jak i bloku, dominując nad swoimi odpowiednikami po drugiej stronie siatki. Dlatego trener Avii Piotr Maj zdecydował się zastąpić Michała Jaskulskiego Rafałem Marcem. W końcówce gospodarze znów odskoczyli na trzy oczka (23:20), a takiej przewagi Avia nie zdołała już zniwelować, przegrywając do 22.

Trzecia partia przebiegała pod dyktando podopiecznych Tomasza Józefackiego. W bloku nie do przejścia był duet Wojciech Zięzio i Damian Sąpór. Ten drugi udanie kreował grę kolegów, którzy byli niezwykle skuteczni w ataku. Jacek Pszonka dołożył jeszcze kilka mocnych zagrywek. To wszystko złożyło się na zwycięstwo w trzeciej odsłonie. Trener Maj próbował wybić z uderzenia gospodarzy, korzystając ze zmian i przerw na żądanie, ale to nie wystarczyło, aby odwrócić losy meczu.

Najlepszym graczem spotkania został wybrany rozgrywający Damian Sąpór, który w nagrodę otrzymał voucher na darmowy przejazd liniami firmy Neobus. Również pozostali zawodnicy zasłużyli na pochwałę, ponieważ zagrali tak, jak oczekują tego od nich kibice. Zdobyte trzy punkty mogą okazać się kluczowe dla końcowych rozstrzygnięć. Neobus Raf-Mar Niebylec zrównał się dorobkiem punktowym z AKS-em Rzeszów, a dystans do piątego zespołu z Ropczyc wynosi zaledwie trzy oczka.

Neobus Raf-Mar Niebylec – Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Niebylec: Sąpór, Leik, Zięzio, Pszonka, Pamuła, Kozdroń, Szczęch (L)

Świdnik: Gajosz, Misztal, Kurek, Jaskulski, Ciorgoń, Sajdak, Sadowski (L) oraz Marzec, Zugaj, Kostaniak, Mańkowski.

Teraz niebyleckich siatkarzy czeka długa, miesięczna przerwa. Święta, Nowy Rok, a później pauza sprawia, że Neobus Raf-Mar następny mecz rozegra dopiero 14 stycznia. Wtedy to do Niebylca przyjedzie Dunajec Nowy Sącz.