Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPszczółka ponownie lepsza

Pszczółka ponownie lepsza

21.01.2017

Nie udał się siatkarzom z Niebylca mecz rewanżowy z Politechniką Pszczółką Lublin. Zawodnicy z Podkarpacia po słabym spotkaniu ulegli rywalom 0:3, w setach do 21, 19 i 18. Tym samym podopieczni Tomasza Józefackiego nie poprawili dorobku punktowego i w dalszym ciągu plasują się na 7. miejscu w tabeli grupy VI.

Lublinianie przystąpili do tego spotkania bez dwóch czołowych graczy. Oprócz absencji Jakuba Czubińskiego (o której pisaliśmy w zapowiedzi meczu), w kwadracie dla rezerwowych stanął Paweł Rejowski. Set otwarcia na początku należał do wyrównanych. Oba zespoły grały punkt za punkt, czyhając na pomyłki rywali. Do końcówki Pszczółka przystąpiła z trzypunktową zaliczką. Trener gospodarzy skorzystał jeszcze z podwójnej zmiany, a zmiennicy powiększyli przewagę. Ostatecznie niebylczanie wywalczyli w tej partii 21 oczek.

W drugiej odsłonie trener Józefacki desygnował do gry Dawida Jakóbskiego. Od początku seta ton grze nadawali miejscowi. Gdy przewaga sięgnęła pięciu oczek (14:9), Damian Sąpór zastąpił na boisku Karola Jankiewicza. Później pojawili się problemy w przyjęciu zagrywki, co pozwoliło lublinianom powiększyć prowadzenie (17:11). Wtedy na placu pojawił się Tomasz Podulka. Niebylczanie zmniejszyli stratę (19:14), ale po przerwie na żądanie trenera gości sytuacja wróciła do normy i jego zawodnicy wygrali 25:19.

W trzeciej partii do stanu 8:8 trwała wyrównana walka. Potem gospodarze odskoczyli na kilka oczek (11:9). Za Podulkę wrócił Krzysztof Pamuła, ale to nie powstrzymało dobrze dysponowanych lublinian, którzy z każdą akcją powiększali prowadzenie. W tej fazie spotkania miejscowi byli lepsi od naszych zawodników w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co pozwoliło im pokonać niebylczan w tej partii do 18, a w całym meczu 3:0.

Zespół z Niebylca tylko w pierwszej partii dotrzymywał kroku wiceliderowi. W pozostałych odsłonach Neobus Raf-Mar był tylko tłem dla dobrze dysponowanych rywali. W ekipie Tomasza Józefackiego szczególnie szwankowało przyjęcie zagrywki. Pszczółka potwierdziła, że wysoka lokata w tabeli nie jest dziełem przypadku.

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin –  Neobus Raf-Mar Niebylec 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

Lublin: Machowski, Pigłowski, Czarnecki, Kępka, Dobrowolski, Toborek, Bonisławski (L) oraz Kołodziejczyk, Antoszak, Rejowski, Pochkai

Niebylec: Jankiewicz, Leik, Zięzio, Pszonka, Pamuła, Kozdroń, Szczęch (L) oraz Jakóbski, Sąpór, Podulka

Za tydzień do Niebylca przyjeżdża zespół PZL Sędziszów Młp., który pokonał w pierwszej rundzie nasz zespół 3:0. Teraz niebylczanie będą mieli okazję zmazać plamę i zrewanżować się przeciwnikowi we własnej hali.