Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar Niebylec zatrzymał rywali blokiem

Neobus Raf-Mar Niebylec zatrzymał rywali blokiem

29.01.2017

Nadspodziewanie łatwo przyszło siatkarzom z Niebylca pokonanie zespołu PZL Sędziszów. Trzy szybko wygrane sety zapewniły podopiecznym Tomasza Józefackiego utrzymanie w II lidze, a co więcej pozwoliły zrównać się punktami z piątymi w tabeli Błękitnymi Ropczyce. Kluczem do zwycięstwa był szczelny blok, który powstrzymał naszych sobotnich rywali.

Już pierwsze akcje pokazały, że w tym spotkaniu oba zespoły postawiły na mocną zagrywkę. Z jej przyjęciem lepiej radzili sobie niebylczanie. Oprócz solidnego przyjęcia gospodarze dołożyli niezwykle skuteczny blok, którym ostudzili zapędy przyjezdnych. Zaskoczeni takim obrotem spraw goście zaczęli seriami tracić punkty. Dzięki dobrej grze Neobus Raf-Mar zwyciężył w otwierającej odsłonie 25:15.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego, ale w nim walki było trochę więcej. Szczególnie w pierwszej połowie partii utrzymywał się stan zbliżony do remisu. Później miejscowi ustawili szczelny blok, a przyjmujący PZL mieli problem z jego sforsowaniem. W tej części spotkania jedynie Kamil Warzocha, atakujący gości, starał się dotrzymywać kroku gospodarzom, ale był w tej walce osamotniony. Set padł łupem Neobusa Raf-Mar, który wygrał do 19.

W trzeciej odsłonie po obu stronach siatki pojawiły się problemy w przyjęciu. Rozgrywający musieli kierować piłki do swoich kolegów z trudnych pozycji. Ta sztuka lepiej udawała się Damianowi Sąpórowi, który nawet przy negatywnym przyjęciu starał się poprawnie obsługiwać swoich skrzydłowych. Z tego korzystali szczególnie Jacek Pszonka i Tomasz Leik, którzy poprowadzili swój zespół do zwycięstwa. Po 70 minutach to niebylczanie odtańczyli na parkiecie taniec radości.

Najlepszym graczem spotkania został wybrany Damian Sąpór, który przez cały mecz utrzymywał równy, wysoki poziom. Zawodnik w nagrodę otrzymał voucher od firmy Neobus. Zainkasowane trzy punkty sprawiły, że Neobus Raf-Mar na 100% utrzyma się w II lidze. Układ tabeli i terminarz gier dają zawodnikom z Niebylca wysokie szanse na piątą lokatę, a przy odrobinie szczęścia nawet na czwartą. Wszystko zależy od wyników dwóch najbliższych spotkań, w których niebylczanie zmierzą się AKS-em Rzeszów i Błękitnymi Ropczyce. Walka o wyższą lokatę potrwa więc do końca rundy zasadniczej. Warto podkreślić, że podczas sobotniego spotkania na trybunach zasiadł m.in. Wojciech Groszek, wieloletni kierownik drużyny Resovii, z którą święcił triumfy zarówno w latach 70-tych, jak i obecnie. Imprezę zabezpieczali niezawodni strażacy z OSP w Lutczy.

Neobus Raf-Mar Niebylec – PZL Sędziszów Młp. 3:0 (25:15, 25:19, 25:18)

Niebylec: Sąpór, Leik, Zięzio, Pszonka, Pamuła, Kozdroń, Szczęch (L)

Sędziszów Młp.: Hadała, Polek, Majkowski, Kwiecień, Warzocha, Kowalik, Machnica (L) oraz Bilski.

Za tydzień w rozgrywkach II ligi nastąpi przerwa, ponieważ odbędą się finały wojewódzkie Mistrzostw Polski Juniorów. Drugoligowcy na parkiet powrócą 11 lutego. Wtedy Neobus Raf-Mar Niebylec uda się do Rzeszowa na pojedynek z tamtejszym AKS-em.