Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNieudane zakończenie fazy zasadniczej. KKS Kozienice rywalem w play-off

Nieudane zakończenie fazy zasadniczej. KKS Kozienice rywalem w play-off

19.02.2017

Błękitni Ropczyce pokonali na wyjeździe Neobus Raf-Mar Niebylec 3:1 i to oni uplasowali się na piątym miejscu w tabeli po rundzie zasadniczej. Siatkarzom z Niebylca nie udała się pogoń za czołową czwórką rozgrywek, ale druga szansa na zrealizowanie tego celu będzie miała miejsce w fazie play-off, w której to niebylczanie zmierzą się z KKS-em Kozienice.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy byli lepsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ataku prym wiódł Krzysztof Pamuła, a jego koledzy również regularnie wbijali piłkę w pole przeciwnika. Dobrze dysponowany zespół z Niebylca konsekwentnie zdobywał punkty, dzięki czemu zwyciężył w premierowej odsłonie do 20.

W drugim secie jakość gry naszego zespołu nieco spadła. Pojawiły się błędy w zagrywce, a rywale skutecznie punktowali ze środka. Ta część meczu miała wyrównany charakter. Oba zespoły rywalizowały punkt za punkt. Rozstrzygnięcie nadeszło długo po osiągnięciu 25. oczka.  W ostatnim fragmencie gry obie drużyny miały swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale piłki setowe często lądowały w siatce. Mniej błędów w tym elemencie zrobili ropczyczanie, którzy wygrali siatkarski maraton 37:35.

Podłamani niebylczanie źle rozpoczęli trzecią partię. Szybko wypracowane prowadzenie Błękitnych 7:3, sprawiło, że gospodarze nie mogli dotrzymać kroku coraz lepiej spisującym się rywalom. W połowie seta przyjezdni wymienili rozgrywającego. Na boisku pojawił się Mateusz Sroka, który udanie kierował poczynaniami swoich kolegów. W tej odsłonie miejscowi zdobyli tylko 17 punktów.

Czwarty set był bardziej wyrównany niż poprzedni, ale w nim również lepiej spisywali się podopieczni Jana Włodarczyka. Na środku siatki nie do zatrzymania byli Jakub Kalandyk i Mateusz Armata, a na skrzydłach prym wiódł Maciej Cebula. To właśnie ten zawodnik w końcówce popisał się mocnymi zagrywkami, którego dały jego drużynie zwycięstwo.

Maciej Cebula, przyjmujący Błękitnych Ropczyce, otrzymał nagrodę najlepszego gracza tego spotkania, w postaci biletu na darmowy przejazd liniami Neobus. Sobotni pojedynek stał na niezłym poziomie, a kibice, którzy pojawili się w niebyleckiej hali, z pewnością nie byli zawiedzeni. Imprezę zabezpieczali dzielni strażacy z OSP Konieczkowa.

Neobus Raf-Mar Niebylec – Błękitni Ropczyce 1:3 (25:20, 35:37, 17:25, 21:25)

Niebylec: Kozdroń, Sąpór, Leik, Zięzio, Pszonka, Pamuła, Szczęch (L)

Ropczyce: Białorudzki, Cebula, Kalandyk, Stabrawa, Pachliński, Armata, Waszczuk (L) oraz Sroka

Porażka naszego zespołu, jak również zdobyty punkt przez Dunajec w Kozienicach, sprawiły, że to beniaminek z Nowego Sącza zakończył rundę na wysokim czwartym miejscu. Oczko niżej są Błękitni Ropczyce, a Neobus Raf-Mar Niebylec uplasował się na szóstej pozycji. Z ligi spada zespół PZL Sędziszów. Teraz drugoligowców czeka tydzień przerwy, a po nim rozpocznie się faza play-off.

Pary pierwszej fazy play-off przedstawiają się następująco:

• Krosno Glass Karpaty PWSZ (I) – Avia Świdnik (VIII)
  • Politechnika Pszczółka Lublin (II) – AKS V LO Rzeszów (VII)
  • KKS Kozienice (III) – Neobus Raf-Mar Niebylec (VI)
  • Dunajec Nowy Sącz (IV) – Błękitni Ropczyce (V)

Pierwsze mecze odbędą się 4 marca, a ich gospodarzem będzie zespół niżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej. Tydzień później (11 marca) odbędzie się rewanż, a w przypadku remisu punktowego w rywalizacji – złoty set. Ten, kto wygra tę rywalizację, zagra o miejsca 1-4, przegrany będzie musiał się zadowolić walką o miejsca 5-8.

4 marca Neobus Raf-Mar zmierzy się we własnej hali z KKS-em Kozienice (początek o godzinie 18). Tydzień później odbędzie rewanżowe spotkanie na Mazowszu.