Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPierwsza "czwórka" nie dla nas

Pierwsza "czwórka" nie dla nas

12.03.2017

Nie tak miał wyglądać mecz rewanżowy I rundy play-off w Kozienicach. Choć naszym siatkarzom do awansu do dalszych gier wystarczyło wygranie dwóch setów lub ewentualnie „złotego seta”, to jednak gospodarze byli tego dnia zespołem lepszym i wygrali 3:0, a następnie w decydującej partii 15:8. Teraz zawodnikom z Niebylca pozostaje gra o miejsca 5-8.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania z inną parą przyjmujących niż przed tygodniem. Zabrakło kontuzjowanego Daniela Ostrowskiego, a na ławce mecz rozpoczął Karol Fryszkowski, który na rozgrzewce pełnił funkcję rozgrywającego, ponieważ na tej pozycji osamotniony był Wojciech Ranecki. Nowa para przyjmujących P.Sąpór-Kiraga radziła sobie dobrze z przyjęciem zagrywki. W ataku doskonale spisywał się Marcin Obremski. Zespół z Niebylca w początkowej fazie popełnił bardzo wiele błędów w zagrywce, a ponadto był nieskuteczny na kontrach. Pościg za gospodarzami się nie powiódł, i to miejscowi wygrali premierową odsłonę do 23.

Druga partia stała pod znakiem doskonałej gry zawodników libero. Zarówno Michał Koryciński (KKS), jak i Rafał Szczęch (Niebylec) często podbijali ataki rywali, nawet te bardzo mocne. Po udanych obronach oba zespoły miały wiele szans na kontrach, ale to gospodarze byli w nich bardziej skuteczni. Neobus Raf-Mar w dalszym ciągu popełniał dużo błędów w polu serwisowym. Mimo ciekawych momentów, podopieczni trenera Józefackiego ulegli w drugiej partii ponownie do 23.

Kolejna część meczu była od początku bardzo wyrównana. Wydawało się, że goście złapali odpowiedni rytm. Niestety, w kluczowej fazie seta znów pojawiła się zmora niebylczan, czyli zepsute zagrywki, które wydatnie przyczyniły się do zbudowania przewagi KKS-u. Na dodatek w końcówce przytrafiła się kontuzja kolana Tomaszowi Leikowi, którego musiał do końca spotkania zastąpić Tomasz Podulka. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:20 na korzyść miejscowych. Wtedy stało się jasne, że zwycięzcę dwumeczu będzie musiał wyłonić „złoty set”.

Decydująca odsłona z pewnością na długo zapadnie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców niebyleckiego zespołu. Przy zagrywkach Wojciecha Raneckiego KKS zdobył osiem punktów z rzędu, dzięki czemu przy zmianie stron gospodarze prowadzili… 8:0. W drugiej części „złotego seta” gospodarze dołożyli kilka punktów. Nie było już szans na odwrócenie losów tej odsłony, ale pozwoliło to przynajmniej poprawić ostateczny wynik tej partii.

Przez całe spotkanie nasi siatkarze mogli liczyć na olbrzymie wsparcie swoich kibiców, którzy w ponad 20-osobowym składzie przyjechali na Mazowsze. To właśnie oni do końca wierzyli w sukces swoich ulubieńców, pokazując, jak bardzo zależało im na końcowym zwycięstwie. Słowa uznania należą się również fanom gospodarzy, którzy kulturalnie wspierali swoich zawodników, tworząc na trybunach niesamowite widowisko.

KKS Kozienice – Neobus Raf-Mar Niebylec 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) złoty set: 15:8

KKS: Ranecki, Obremski, Kiraga, P.Sąpór, Kałasz, Skwarek, M.Koryciński (L) oraz Fryszkowski, B.Koryciński

Neobus Raf-Mar: Sąpór, Pszonka, Leik, Pamuła, Zięzio, Kozdroń, Szczęch (L) oraz Wojtowicz, Podulka, Jakóbski, Jankiewicz, Józefacki

Sezon jeszcze się nie skończył, naszym siatkarzom pozostaje walka o miejsca 5-8. Za dwa tygodnie Neobus Raf-Mar Niebylec zmierzy się w Rzeszowie z AKS-em. Tydzień później odbędzie się rewanż w Niebylcu. Wygrany zagra o miejsce 5., natomiast przegrany – 7.