Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPierwsza wygrana i komplet punktów

Pierwsza wygrana i komplet punktów

22.10.2017

Siatkarze KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec wygrali spotkanie z AKS V LO Rzeszów w ramach 3 kolejki II Ligi sezonu 2017/2018. Gospodarze wykorzystali atut własnej hali i wsparcie kibiców wygrywając 3:1 (25:17, 25:14, 23:25, 25:11) dzięki czemu wskoczyli na 5 miejsce w tabeli.

Do spotkania obie drużyny przystąpiły z zerowym dorobkiem punktowym, dlatego presja na zwycięstwo była po obu stronach tak samo mocna. Lepiej mecz rozpoczęli miejscowi, bo już przy stanie 9:4 trener gości Jacek Podpora musiał poprosć o czas. Przerwa w grze niczego nie zmieniła, a gospodarze nadal powiększali przewagę 13:6. Jednak wysokie prowadzenie wprowadziło w uśpienie podopiecznych Włodarczyka i dla odmiany to on ratował się czasem (15:12). Drużyna wróciła na właściwe tory i pewnie wygrała 25:17.

Drugiego seta koncertowo zagrali gospodarze. Postawa w ofensywie zupełnie podcięła skrzydła rzeszowianom, a przegrywając 1:7 ich trener wykorzystał już drugą przerwę. Olbrzymia przewaga Neobusu Raf-Mar (22:11) zachęciła trenera Włodarczyka do zmian; na parkiecie pojawili się Szymon Soboń i Bartosz Golesz. Grając dalej punkt za punkt dowieźli wygraną 25:14.

Trzecia odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie jak dwie poprzednie. Przy wysokim prowadzeniu 15:10 niebylczanie już myślami byli przy ostatnim gwizdku, jednak wtedy do głosu doszli goście odrabiając dużą stratę a następnie wyszli na prowadzenie (16:17). W zaciętej końcówce podopieczni Włodarczyka wyszli jeszcze na prowadzenie 22:20 jednak rozpędzeni rywale serią trudnych zagrywek wydarli im zwycięstwo w secie wygrywając seta 23:25.

Przegrana w trzeciej partii podziałała jak kubeł lodowatej wody na gospodarzy i do gry w czwartym secie przystąpili z ogromnym animuszem i determinacją. Bardzo dobrze w polu zagrywki prezentował się Dariusz Jakubek swoje dołożył Kamil Warzocha oraz Damian Sąpór i na tablicy widniał wynik 6:1 w dalszej fazie seta Neobus Raf-Mar konsekwentnie powiększał swoją przewagę ostatecznie gromiąc w całym secie rywala z Rzeszowa  25:11.

Na miano najlepszych zawodników w zespole gospodarzy zasłużył Dariusz Jakubek kończąc bardzo dużą ilość ataków choć na pochwałę zasługuje cały zespół. W drużynie gości wyróżniającą postacią był Dominik Paszek.

Mecz zabezpieczyła Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lutczy za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Neobus Raf-Mar NiebylecAKS V LO Rzeszów 3:1 (25:17, 25:14, 23:25, 25:11)

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Jakóbski, Włodarczyk, Warzocha, Kozdroń, Opoń (L) oraz Golesz, Soboń. Trener: J. Włodarczyk

Rzeszów: Paszek, Drzazga, Paterek, Bożek, Zubik, Cebula, Małek, Woźniak (L) oraz Nykiel. Trener: J. Podpora

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w Świdniku z tamtejszą ASPS Avią. Mecz zostanie rozegrany w piątek 27 października o godz. 19.30.