Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPorażka w trzech setach z Karpatami Krosno

Porażka w trzech setach z Karpatami Krosno

11.11.2017

Zespół Karpat Krosno potwierdził dominację i  w trzech setach rozprawił się z naszym zespołem, choć trzeba przyznać że Neobus Raf-Mar Niebylec w pierwszym oraz trzecim secie  nawiązywał równorzędną walkę  z silnym rywalem.  Wyniki tych setów rozstrzygały się dopiero w samych  końcówkach. Jednak było to zbyt mało na bardzo dobrze dysponowanych rywali.

Początek meczu lokalnych rywali  należał do gospodarzy. Podopieczni Jakuba Heimrotha postawili na mocną zagrywkę. Goście mieli problemy z dokładnym przyjęciem, przez co  tracili punkty. Przy stanie 17:21 o czas dla zespołu z Niebylca poprosił Jan Włodarczyk. W zespole gości na zagrywce zameldował się Krzysztof Pamuła który posyłał na stronę przeciwnika bardzo trudne zagrywki czego efektem było niedokładne przyjęci zespołu z Krosna. Dwa kontrataki wykorzystane przez Neobus Raf-Mar i na tablicy widniał wynik 24:24. Więcej zimnej krwi w decydującej fazie seta zachowała drużyna z Krosna czego efektem była wygrana na przewagi do 24.

Pierwsza połowa drugiej partii również należała do Karpat, które prowadziły już 15:10. Wtedy o czas poprosił trener zespołu z Niebylca, a po nim jego podopieczni zdołali odrobić jeszcze kilka punktów ale to nie wystarczyło by odwrócić losy seta. Bardzo skuteczny w zespole gospodarzy  był Jacek Pszonka, na którego barkach opierała się gra ofensywa zespołu. Dodatkowo zespole Karpat bardzo dobrze funkcjonował element  bloku oraz obrony. Wypracowanej przewagi gospodarze nie oddali już do końca seta.

Początek seta numer trzy był bardziej wyrównany na boisku w zespole gości pojawili się zmiennicy Krzysztofa Pamułę zastąpił Kamil Warzocha natomiast Jana Włodarczyka młody atakujący Bartosz Golesz. Gospodarze nadal bardzo mocno zagrywali oraz wyprowadzali skuteczne ataki. Gdy na tablicy pojawił się wynik 14:11, o czas poprosił trener Neobusa Raf-Mar Jan Włodarczyk. Chwilę później niebylczanie zaprezentowali serię silnych zagrywek, które pozwoliły doprowadzić do stanu 22:21. Kolejne skuteczne ataki Karpat skuteczna gra w obronie doprowadziła do zwycięstwa gospodarzy w secie 25:22 i w całym spotkaniu 3:0.

Krosno Glass Karpaty PWSZ – Neobus Raf-Mar Niebylec 3:0 (26:24, 25:16, 25:22)

Krosno: Skomro, Kosiek, Czado, Piwowarczyk, Pszonka, Matuła, Drążek (L) oraz Majkowski, Grasza, Abramowicz, Walasek.

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Włodarczyk, Pamuła, Kozdroń, Opoń (L) oraz Soboń, Warzocha, Golesz.

Za tydzień do Niebylca przyjeżdża Politechnika Lublin, która ma na koncie 12 punktów (5 oczek więcej niż Neobus Raf-Mar). Szykuje się ciekawe, widowisko.