Jesteś tutaj: Strona głównaNewsKolejna wygrana na koncie Neobusa Raf-Mar

Kolejna wygrana na koncie Neobusa Raf-Mar

03.12.2017

Aż 134 minut potrzebowali siatkarze Neobusa Raf-Mar Niebylec aby rozstrzygnąć wynik sobotniego spotkania z Błękitnymi Ropczyce na swoją korzyść. Dzięki wygranej w tym pięciosetowym pojedynku zespół z Niebylca na półmetku rozgrywek rundy zasadniczej wskoczył na czwarte miejsce spychając z niego właśnie zespół Błękitnych.

Początek spotkania obydwa zespoły zaczęły wyjątkowo równo. Niestety przy stanie 7:7 gościom udało się odskoczyć na cztery punkty i trenerowi Włodarczykowi nie pozostało nic innego jak ratować się wzięciem czasu. Krótka przerwa niewiele dała, a goście nadal naciskali ciągle powiększając przewagę. Piłka po ostatnim ataku Kamila Kwietnia wylądowała daleko za boiskiem i to goście z przewagą aż ośmiu oczek cieszyli się z wygrania seta.

Po zmianie stron od razu zaatakowali niebylczanie i osiągnęli niewielką, ale jakże cenną przewagę. Trener gości Piotr Podpora dwoił się i troił aby utrudnić grę naszym siatkarzom na przemian to wprowadzał nowych zawodników to brał czas. Na szczęście jego zabiegi na nic się zdały, a gospodarze dowieźli trzy punktową przewagę do końca partii.

Kolejną odsłonę tego spotkania fantastycznie rozpoczęli miejscowi odskakując swemu rywalowi na pięć punktów (5:0). Duże prowadzenie najwidoczniej podziałało zbyt rozluźniająco na naszych siatkarzy co skrzętnie wykorzystał zespół przeciwny i już po chwili było 12:12. Nerwową końcówkę seta lepiej wytrzymali Błękitni. Najpierw obronili dwa setbole, a następnie zakończyli seta.

Czwarty set początkowo do złudzenia przypominał pierwszą partię. Po równym początku goście wysunęli się na prowadzenie (7:10) i już wtedy niektórzy kibice zaczęli dzielić skórę na niedźwiedziu sądząc, że zespół z Ropczyc zgarnie dziś całą pulę. Jednak gracze Neobusa Raf-Mar w porę otrząsnęli się z niemocy, a zwłaszcza Patryk Kozdroń i Dariusz Jakubek, którzy we wcześniejszych odsłonach razili wysoką nieskutecznością w ataku. Trzy punkty przewagi, które wypracowali przy stanie 17:14 dowieźli do końca ku uciesze licznej publiczności.

Niesieni coraz głośniejszym dopingiem kibiców gospodarze odskoczyli w połowie tie breaka na trzy punkty i z taką przewagą zameldowali się na końcu meczu. W tej partii nasi siatkarze zaskakiwali wysoką skutecznością. Na pochwałę na pewno zasłużył Krzysztof Pamuła. Również nasz kapitan Damian Sąpór wzorowo kierował grą swoich kolegów, a do tego od czasu zbijał bezpańskie piłki znad siatki za co został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu. Na słowa uznania zasługują jednak wszyscy gracze, ponieważ cały zespół oprócz wysokiej formy pokazał wielką ambicje i wiarę w sukces.

Do sobotniego sukcesu na pewno dołożyli się kibice, a wśród nich żywiołowo dopingujące dzieci z Domu Dziecka w Żyznowie. Po meczu licznie oblegały siatkarzy prosząc ich o autografy, a na koniec wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Mecz zabezpieczała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwoźnicy Dolnej za co bardzo serdecznie dziękujemy.

KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - KS Błękitni Ropczyce 3:2

(17:25, 25:22, 25:27, 25:22, 15:12)

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Włodarczyk, Pamuła, Kozdroń, Opoń (L)

Ropczyce: Sroka, Cebula, Pękala, Grendysa, Pachliński, Grabiec, Waszczuk (L) oraz Armata, Kopala, Kotyla, Białobrudzki, Mich