Jesteś tutaj: Strona głównaNewsUdany rewanż nad zespołem Czarnych Radom

Udany rewanż nad zespołem Czarnych Radom

17.12.2017

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową siatkarze KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec pokonując we własnej hali Czarnych II Radom 3:2 (20:25, 25:22, 23:25, 25:22, 15:10). Po wygranej za dwa punkty zespół z Niebylca nadal znajduje się na piątej lokacie, jednak przewaga nad kolejnymi zespołami urosła już do 5 punktów.

Poprzednią kolejkę niebyleccy siatkarze pauzowali dlatego rundę rewanżową rozpoczęli meczem z Czarnymi. Po dłuższej przerwie zapowiadali więc dalszą mobilizację (trzy ostatnie mecze wygrane) i rewanż za porażkę 1:3 w Radomiu.

Początek pierwszego seta pokazał, że gospodarze nie próżnowali przez dwa tygodnie. Pięknym atakiem przez potrójny blok przedziera się Dariusz Jakubek i jest prowadzenie 11:8. Dalsze wypadki podziałały jednak dekoncentrująco na nasz zespół. Po wydawałoby się błędnej decyzji sędziego w szeregi gospodarzy wkradło się zdenerwowanie i nie dość, że błyskawicznie straciliśmy dużą przewagę to i nawet prowadzenie. W międzyczasie podczas obrony drobnej kontuzji nabawił się nasz rozgrywający Damian Sąpór, na szczęście choć z grymasem bólu kontynuował dalszą grę. Rywale wykorzystali niemoc swoich przeciwników i w końcówce dobili naszych siatkarzy 25:20.

Drugą partię znów rozpoczęliśmy dobrze wychodząc na wysokie prowadzenie 12:6. Swoje ataki pewnie kończyli Włodarczyk i Pamuła. Przy stanie 14:6 na zagrywce w drużynie gości pojawił się Damian Płaskociński i nasza przewaga topniała w oczach. Z odbiorem mocnych piłek nie radził sobie Krzysztof Pamuła dlatego trener postanowił wprowadzić nowego przyjmującego Kamila Warzochę. Decyzja w pełni trafiona. Kamil nie dość, że świetnie radził sobie w odbiorze mocnych zagrywek to również nękał przeciwnika swoją bardzo mocną zagrywką. Przewagę udało się dowieźć do końca i na tablicy widniał remis w setach 1:1.

W trzeciej odsłonie po raz kolejny wychodzimy na wysokie pięciopunktowe prowadzenie i po raz kolejny nie potrafimy tak wysokiego prowadzenia utrzymać. W dodatku przewagę tracimy w bardzo krótkim czasie. Zespół w tej partii gra bardzo nierówno i nieskutecznie. Na nic się zdają takie wisienki na torcie jak choćby siatkarski gwóźdź Patryka Kozdronia (14:16). Choć przewaga gości jest niewielka nie potrafimy jej już zniwelować i przegrywamy walkę o trzypunktową zdobycz 23:25.

W czwartym secie nie mający nic do stracenia gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Od początku wypracowali dużą przewagę świetnie grając w bloku oraz atakiem. Zdecydowanie poprawiło się także przyjęcie piłek w czym pomagali nam rywale notorycznie psując swoje zagrywki. Trenerzy gości nie widząc sposobu odrobienia straty postanowili dać odpocząć podstawowemu składowi przed decydującym setem wykorzystując przy tym limit pięciu zmian. Zespół Włodarczyka identycznie jak w drugim secie wygrał 25:22.

Do tie-breaków nasz zespół jest już przyzwyczajony więc tym razem dla odmiany zaskoczył rywala wysoką prowadzeniem już na samym początku seta. Świetne piłki dogrywał Damian Sąpór a kończyli je dosłownie wszyscy. Trenerzy Czarnych nie potrafili odmienić gry swojej drużyny i set zakończył się ich porażką 10:15.

Zwycięstwo w ostatnim meczu w tym roku napawa optymizmem. Dodajmy że był to szósty mecz wygrany w tym sezonie a także czwarta wygrana z rzędu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nasi siatkarze pojawią się na parkiecie z formą nie gorszą niż obecnie. Najlepszym siatkarzem tego spotkania został wybrany nasz rozgrywający Damian Sąpór.

KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - Czarni II Radom 3:2

(20:25, 25:22, 23:25, 25:22, 15:10)

Niebylec: Kozdroń, Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Włodarczyk, Pamuła, Opoń (L) oraz Warzocha

Radom: Czubiński. Moniak, Wójcik, Zugaj, Ostrowski, Skwarek, Wasilewski (L) oraz Kędra, Płaskociński, Bagniuk, Lejko