Jesteś tutaj: Strona głównaNewsUdany rewanż Politechniki Lublin

Udany rewanż Politechniki Lublin

24.02.2018

Nie udało się siatkarzom z Niebylca po raz drugi w tym sezonie odnieść zwycięstwa nad zespołem  LKPS Politechniki  Lublin. Zawodnicy z Niebylca postawili się wyżej notowanemu rywalowi jednak ostatecznie  ulegli  1:3, Tym samym podopieczni Jana Włodarczyka nie poprawili dorobku punktowego spadając na 6  miejsce w tabeli grupy VI.

Lublinianie przystąpili do tego spotkania bardzo zmotywowani chęcią rewanżu za przegrany pojedynek w Niebylcu (0:3). Już pierwsze piłki meczu pokazały, że siatkarze Politechniki  są w dobrej dyspozycji. Bardzo  skutecznie spisywali się Jakub Czubiński oraz atakujący  Paweł Rejowski. Zawodnicy z Niebylca mieli bardzo duże problemy z dokładnym przyjęciem bardzo dobrze zagrywających zawodników lubelskiej Politechniki przez co gospodarze od początku seta uzyskali znaczącą przewagę 10:6 a później 20:13.  Na nic zdały się zmiany przeprowadzone przez trenera przyjezdnych Damiana Sąpóra zmienił Szymon Soboń a Jana Włodarczyka Bartosz Golesz. Ostatecznie niebylczanie wywalczyli w tej partii tylko 15 oczek.

W drugiej odsłonie trener Włodarczyk  desygnował do gry przyjmującego Kamila Warzochę, który zastąpił na tej pozycji Krzysztofa Pamułę. Od początku seta ton grze nadawali Przyjezdni. Gdy przewaga sięgnęła czterech oczek (14:10), trener Politechniki Lublin poprosił o czas. Dalsza faza seta to bardzo dobra gra Neobusa Raf-Mar  rywale mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, co pozwoliło niebylczanom  powiększyć prowadzenie (21:15). Wtedy na placu gry w zespole gospodarzy pojawili się zmiennicy jednak takiej przewagi Politechnika  nie zdołała już zniwelować, przegrywając wysoko seta numer dwa do 18.

Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando podopiecznych Jana Włodarczyka. W bloku nie do przejścia był duet Dawid Jakóbski  i Damian Sąpór. Ten drugi udanie kreował grę kolegów, którzy byli skuteczni w ataku i na tablicy widniał wynik 6:3 dla gości. Skuteczna zagrywka Pawła Rejowskiego  sprawiła, że niebylczanie prowadzili już tylko jednym punktem 12:11. Od tego momentu trwała wyrównana walka punkt za punkt mogły się podobać długie wymiany spektakularne obrony z obu stron. Zwycięzcę seta numer trzy  wyłoniła  gra na przewagi w której oba zespoły miały w górze kilka piłek setowych jednak więcej zimnej krwi zachował zespół z Lublina ostatecznie wygrywając seta 28:26.

Czwarta odsłona zaczęła się po myśli gospodarzy, którzy dalej stawiali na mocną skuteczną zagrywkę sprawiającą duże problemy  zawodnikom Neobusa Raf-Mar. Przy stanie 6:3 o czas poprosił trener niebyleckiego zespołu Jan Włodarczyk. Po nim set się nieco wyrównał, choć goście mieli duże problemy z kończeniem ataków na skrzydłach, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy Politechniki do budowania prowadzenia 18:15. W decydującej fazie seta  LKPS po raz kolejny zaskoczył  swojego przeciwnika trudną zagrywką.  Szkoleniowiec Neobusa Raf Mar poprosił jeszcze o czas ale nie wystarczyło to jednak na odwrócenie losów seta, który zakończył się wynikiem 25:18 na korzyść lublinian.

LKPS Politechnika  Lublin –  Neobus Raf-Mar Niebylec 3:1 (25:15, 18:25, 28:26, 25:18)

Lublin: Kwiecień, Rejowski, Czubiński, Seliga, Jesień, Zięzio, Cymerman (L) oraz Toborek,  Polczyk, Malec, Kostaniak.

Niebylec: Sąpór, Jakubek, Kozdroń, Jakóbski, Włodarczyk, Pamuła, Opoń (L) oraz Warzocha, Soboń, Golesz.