Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPierwszy krok w stronę półfinału.

Pierwszy krok w stronę półfinału.

25.03.2018

Od zwycięstwa rozpoczęli runde play-off siatkarze Neobusa Raf-Mar. Podopieczni Jana Włodarczyka wygrali z Błękitnymi Ropczyce 3:1. Pierwszy mecz rozegrany został w ropczyckiej hali ze względu na to, iż był to zespół niżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej. W tym sezonie w rozgrywkach z gospodarzami spotkania dwukrotnie górą był zespół z Niebylca. Tak było i tym razem.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze Błękitnych odskakując swoim rywalom na kilka punktów(8:2). Niebylczanie popełniali sporą ilość błędów na przyjęciu oraz w bloku co bardzo szybko wykorzystywali zawodnicy gospodarzy. Regularne błędy zmusiły szkoleniowca przyjezdnych Jana Włodarczyka do wzięcia dwóch przerw już na początku spotkania (przy stanie 2:5 i 2:8), jednak ciężko im było odrobić straty i przegrali tą partię 25: 19.

Dość łatwe zwycięstwo w pierwszym secie uśpiło czujność Ropczyc. Do drugiego seta nasi siatkarze przystąpili zdeterminowani. Chęć zwycięstwa przerodziła się w wyniki. Zawodnicy chcieli jak najszybciej zapomnieć o pierwszej części i dać pokaz swoich możliwości. Tak też się stało. Nawet żółty kartonik, który dostali od sędziego spotkania nie był w stanie wybić ich z rytmu gry. Udało im się zwyciężyć 25:23 i doprowadzić do remisu w tym pojedynku.

Początek trzeciej część meczu miał bardzo wyrównany charakter. Zawodnicy walczyli praktycznie punkt za punkt. W późniejszym czasie siatkarze Neobusu zaczęli odskakiwać rywalom, którzy nie byli w stanie zniwelować strat (20:15). Błękitni zaczęli popełniać błędy co szybko udało się wykorzystać drużynie z Niebylca. Trener Podpora próbował wybić z gry przyjezdnych korzystając ze zmian i przerw, lecz to nie wystarczyło, żeby odmienić losy meczu. Neobus zwyciężył 25:20 i wyszedł na prowadzenie w całym meczu 2:1.

Czwarta i jak się okazało ostatnia partia meczu była tylko przysłowiową „kropką nad i”. Żądni zwycięstwa siatkarze z Niebylca robili wszystko, aby wygrać cały mecz już po tym secie. Dobrze funkcjonowało przyjęcie i blok. A w ataku swoje punkty dokładał Bartosz Golesz. Zawodnicy zaprezentowali się tak jak wymagają tego od nich kibice. Seta wygrali 25: 22, a cały mecz 3 : 1. Zwyciężając w pierwszym spotkaniu dali duże nadzieję na ponowne pokonanie sąsiadów zza miedzy w kolejnym spotkaniu.

Błękitni Ropczyce - Neobus Raf-Mar Niebylec 1:3

(25:19, 23:25, 20:25, 22:25)

Ropczyce: Sroka, Cebula, Pękala, Grendysa, Kotyla, Armata, Waszczuk (L) oraz Mich, Opiela i Białorudzki Trener: Piotr Podpora

Niebylec: Kozdroń, Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Golesz, Warzocha oraz Opoń (L) Trener: Jan Włodarczyk

Teraz rywalizacja przenosi się do Niebylca. Następny pojedynek odbędzie się w hali przy Zespole Szkół w Niebylcu o dokładnym terminie rozegrania meczu poinformujemy za pośrednictwem nasze strony. Spotkania rozgrywane są do dwóch zwycięstw. W przypadku remisu konieczne będzie rozegranie 3 meczu, który też odbędzie się w Niebylcu.