Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar triumfuje w Krośnie

Neobus Raf-Mar triumfuje w Krośnie

21.04.2018

W miniona sobotę drużyna Neobus Raf-Mar udała się na wyjazdowy mecz do Krosna, aby tam z drużyną Krosno Glass Karpaty PWSZ stoczyć bój w II fazie play-off. Nasz zespół w decydującą fazę spotkań wszedł z bardzo wysoką formą. Liczymy że w kolejnych spotkaniach również pokażą moc.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęła drużyna z Niebylca(8:4). Po serii bardzo dobrych zagrywek, udanych bloków i skończonych ataków nasz zespół wypracował sobie ośmiopunktowe prowadzenie(15:7). Drużyna z Krosna popełniała bardzo dużą ilość błędów co sprytnie wykorzystywali Niebylczanie. W późniejszej fazie seta gospodarze zaczęli odrabiać straty, lecz po przerwie na żądanie trenera Włodarczyka to zespół gości wygrał tą partię 25:19.

Drugiego seta nasi zawodnicy zaczęli bardzo nerwowo. Krośnianie rozpoczęli tą część spotkania od prowadzenia 5:2. Zawodnicy Neobusa Raf-Mar popełniali drobne błędy. W późniejszym czasie po m.in asie serwisowym Kamila Warzochy i doskonałym bloku Patryka Kozdronia siatkarze z Niebylca doprowadzili do wyrównania w tym spotkaniu 11:11. Późniejszy przebieg spotkania oscylował wokół remisu, jednakże również i tą partię wygrał Neobus Raf-Mar 25:23

W trzeciego i jak się okazało ostatniego seta lepiej weszli na chwilę zawodnicy Karpat. W dalszej części w ich grze pojawiało się sporo niedokładności, co sprytnie zużytkowali niebyleccy siatkarze. Później niesieni głośnym dopingiem kibiców siatkarze gości starali się osiągać korzyść z nieprawidłowości swoich przeciwników. Wychodziło im w tej partii praktycznie wszystko wliczając w to zagrywki i przyjęcie. Zwyciężając tego seta 25:17, a cały mecz 3:0 znokautowali tamtejszą drużynę i dali spore nadzieje na kolejne sukcesy w późniejszych meczach.

Krosno Glass Karpaty PWSZ – Neobus Raf-Mar Niebylec 0:3

(19:25,23:25,17:25)

Krosno: Walasek,  Czado, Piwowarczyk, Pszonka, Matuła, Drążek (L) oraz Majkowski, Grasza, Abramowicz.

Niebylec: Sąpór, Golesz, Kozdroń, Warzocha, Kwiecień, Jakubek, Opoń(L) trener: Jan Włodarczyka

Kolejny mecz już dziś o godzinie 17 także w Krośnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców z Niebylca.