Jesteś tutaj: Strona głównaNewsKarpaty ponownie górą

Karpaty ponownie górą

29.04.2018

Tylko jednego seta udało się ugrać gospodarzom sobotniego spotkania. W meczu pomiędzy Neobusem Raf-Mar Niebylec, a Karpatami Glass Krosno PWSZ górą był zespół z Krosna. Należy wspomnieć, że nasz zespół grał w osłabieniu, ponieważ nieobecni byli Patryk Kozdroń, Szymon Soboń oraz Krzysztof Pamuła. Stan rywalizacji po trzech meczach II rundy play-off 2:1 dla Karpat.

Premierowa odsłona do wyrównana walka po obu stronach siatki. Żadna z drużyn nie miała znaczącej przewagi. Dopiero pod koniec seta szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść drużyny z Krosna, którzy wychwycili błędy pojawiające się w zespole Neobusa Raf-Mar i zwyciężyli 25:22.

Set drugi rozpoczął się nie po myśli gospodarzy. Seria błędów w zagrywce i ataku doprowadziła do siedmiopunktowej przewagi naszych przeciwników. Po przerwie na żądanie trenera Włodarczyka wydawać się mogło, że Neobus zaczął odrabiać straty, lecz jak się okazało było już za późno na dogonienie gości i to oni ponownie zwyciężyli 25:19.

W kolejnym secie nastąpiła zmiana atakującego w zespole Neobusa Raf-Mar Niebylec. Bartosza Golesza zastąpił Jan Włodarczyk. Wynik w tym spotkaniu oscylował wokół remisu, jednak później to goście zaczęli popełniać błędy. Błąd podwójnego odbicia piłki czy też kłopoty w przyjęciu doprowadziły do kilku punktowej przewagi teamu z Niebylca. Partię mocnym atakiem zakończył Jan Włodarczyk 25:22.

Ostatnia część spotkania należała do przyjezdnych. Błędy pojawiające się w niebyleckim zespole szybko wychwycili rywale. Zepsute zagrywki nie pomogły w zmienieniu losów spotkania. Pod koniec seta w Neobusie Raf-Mar coś ruszyło. Obronili kilka piłek setowych, jednakże nie udało im się doprowadzić do wyrównania w tej partii meczu. Karpaty Krosno zwyciężyły tego seta 25:22, a cały mecz 3:1.

MVP spotkania został wybrany Przemysław Czado. Już dziś o godzinie 17 kolejne spotkanie pomiędzy Neobusem Raf-Mar Niebylec, a Karpatami Krosno. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Neobus Raf-Mar Niebylec- Karpaty Glass Krosno PWSZ 1:3
(22:25, 19:25, 25:22, 22:25)

Niebylec: Sąpór, Kwiecień, Jakubek, Jakóbski, Golesz, Warzocha, Opoń(L) oraz Włodarczyk. Trener Jan Włodarczyk

Krosno: WalasekCzado, Piwowarczyk, Pszonka, Matuła, Drążek (L) oraz Majkowski, Bładziński, Abramowicz, Majkowski.