Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPółfinał jednak nie dla nas...

Półfinał jednak nie dla nas...

03.05.2018

Nie po myśli Neobusa Raf-Mar ułożyło się ostatnie spotkanie. Chociaż doprowadzili do wyrównania w setach 2:2 ostatecznie przegrali w tie breaku. Było to trzecie zwycięstwo Karpat Glass Krosno PWSZ nad nasza drużyną i to oni awansowali do półfinału w walce o I ligę. Brakło tak niewiele...

Premierowa odsłona rozpoczęła się od dominacji Karpat. Wypracowali sobie kilku punktowe prowadzenie i przy stanie 16:11 o czas dla swoich podopiecznych poprosił trener Włodarczyk. Po nim gospodarze zaczęli psuć zagrywki, a asa serwisowego w pole przeciwnika posłał Dariusz Jakubek i było już 21:20. Szala zwycięstwa przechyliła się jednak na korzyść Krosna, którzy zwyciężyli 25:22 po mocnym ataku Rafała Matuły.

Set drugi to od początku prowadzenie Neobua Raf-Mar. Kamil Kwiecień zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, a po bloku Dawida Jakóbskiego i Kamila Warzochy było już 10:6. Zdenerwowany trener krośnieńskiej drużyny szybko wykorzystał obie przysługujące mu przerwy i z 5-cio punktowego prowadzenia Neobusa Raf-Mar nic nie pozostało. Po bardzo emocjonującej końcówce, gdzie zawodnicy walczyli punkt za punktem to znów gospodarze zwyciężyli 26:24.

Trzecia partia rozpoczęła się dominacją gości (14:10) Trener Heimroth postanowił wtedy zmienić Przemysława Czado na Tomasza Błądzińskiego, lecz to nic nie wniosło do ich gry i Neobus Raf-Mar tylko powiększał swoją przewagę(20:14) Po serii błędów Karpat, Neobus Raf-Mar był już pewny triumfu w tym secie. Wykorzystując bezradnych krośnian doprowadzili do wyniku 25:18.

Kolejny set to podobnie jak poprzedni dominacja przyjezdnych. Gospodarze spotkania zaczęli psuć zagrywki i pojawiały się błędy w przyjęciu. Przewaga Neobusa Raf-Mar wynosiła już 6 oczek między innymi dzięki atakom Włodarczyka czy Warzochy. Trener Krosna zaczął rotować składem licząc na przełamanie niemocy swoich podopiecznych, lecz to Neobus Raf-Mar także i w tym secie pokazał swoją moc doprowadzając do wyniku 25:18.

Na tie-break-a najwidoczniej zabrakło już sił naszej drużynie. Żądni zwycięstwa gospodarze doprowadzili do stanu 8:5. Błędy w ataku, czy zagrywka w aut nie pomogły w zniwelowaniu strat. Spragnieni triumfu krośnianie zrobili wszystko, aby nie doprowadzić do przegrania całego spotkania i to faktycznie oni wygrali tego seta 15:10, a cały mecz 3:2 i to oni awansowali do półfinału, który odbędzie się już 11-13 maja.

 
Karpaty Glass Krosno PWSZ - Neobus Raf-Mar Niebylec 3:2

(25:22, 26:24, 18:25, 18:25, 15:10)


Niebylec: Sąpór, Kwiecień, Jakóbski, Jakubek, Warzocha, Włodarczyk, Opoń (L) oraz Pamuła

Krosno: Walasek, Czado, Piwowarczyk, Pszonka, Matuła, Drążek (L) oraz Majkowski, Błądziński, Abramowicz, Kawalec.

Naszym przeciwnikom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach. Serdecznie dziękujemy również siatkarzom Neobusa Raf-Mar, dzięki którym mogliśmy oglądać wspaniałe widowiska w sezonie 2017/18, sponsorom, za wsparcie finansowe oraz kibicom, którzy wspierali klub głośnym dopingiem.
 
 
 

 

Sponsorzy strategiczni

Pozostali sponsorzy


 
 

Sponsor techniczny

Reklama

 

 

Patronat Medialny

Ostatni mecz

0:3

Neobus Raf-Mar
Sołek Cars
Niebylec

 

LUK
Politechnika
Lublin

sobota, 23 marca 2019
Niebylec, godz. 18:00

II runda play-off

Klasyfikacja końcowa

1.
 MKS Avia Świdnik
2.
 LUK Politechnika Lublin
3.  KS SMS Niebylec
4.  Karpaty PWSZ Krosno Glass
5.
 KKS Kozienice
6.
 KS Błękitni Ropczyce
7.  PZL Sędziszów Małopolski
8.
 AKS V LO Rzeszów

Reklama

Licznik odwiedzin

504073
dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
poprzedni tydzień
ten miesiąc
poprzedni miesiąc
ogółem
9
28
164
492930
1762
959
504073
twoje IP: 3.81.73.233
20.07.2019 09:28

ONLINE

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Transfery

Przychodzący:

- Arkadiusz Kościółek (SMS Niebylec jr)
- Piotr Świeczka (SK Górnik Radlin)
- Marcin Marciniak (EKS Skra Bełchatów)
- Marcin Cebula (Asseco Resovia)
- Grzegorz Skomro (Karpaty Krosno)
- Łukasz Drążek (Karpaty Krosno)
- Igor Oziabło (AT Jastrzębski Węgiel)
- Marcin Kukulski (Jastrzębski Wegiel)

Odchodzący:

- Jakub Opoń (Karpaty Krosno),
- Szymon Soboń (MKS MOSIR Jasło)
- Kamil Kwiecień (?),
- Patryk Kozdroń (WKS Sobieski Żagań),
- Krzysztof Pamuła (Wisłok Strzyżów),

Free business joomla templates