Jesteś tutaj: Strona głównaNewsPorażka 3:0 w Krośnie

Porażka 3:0 w Krośnie

20.10.2018

W meczu 4 kolejki pomiędzy Neobusem Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, a Karpatami PWSZ Krosno Glass górą był zespół gospodarzy, który zgarnął 3 punkty wygrywając całe spotkanie 3:0. Mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze przysparzają wiele emocji, których nie zabrakło i tym razem.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze z Krosna, którzy wyszli na wysokie prowadzenie 13:7. Niebyleccy siatkarze popełniali wiele błędów w przyjęciu oraz bloku co zaniepokoiło trenera Frączka i postanowił poprosić o czas dla swojej drużyny. Ten niestety nie przyniósł zamierzonego skutku i zawodnicy Karpat nadal potwierdzali dominację w tej partii spotkania. Set zakończył się wynikiem 25:17 dla gospodarzy.

Początek drugiego seta to całkiem inna gra niebyleckiego zespołu. Zawodnicy świetnie spisywali się zarówno w przyjęciu oraz  bloku dokładając do tego również punkty bezpośrednio z zagrywki. Efektem  było wysokie siedmiopunktowe prowadzenie (17:10). Trener Heimroth postanowił wykorzystać zmiany w swoim zespole. Nagle w klubie Neobusa Raf-Mar Sołek Cars coś się zacięło. Siatkarze zaczęli popełniać mnóstwo błędów i z przewagi nie pozostało nic. Nie pomogły zmiany, ani przerwy na żądanie trenera z Niebylca. Jego zawodnicy przegrali tego seta 29:27.

Trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli gości. Zespół  Karpat wypracował sobie trzypunktowe prowadzenie 14:11, od tego momentu zespół z Niebylca zaczął odrabiać straty. Trener Krośnian dwukrotnie poprosił o czas. Jak się okazało było to dobre rozwiązanie, a siatkarze z Krosna zaczęli od tego czasu dominować również i w tej części spotkania. Dyskusje z sędzią głównym wybiły z rytmu gry niebyleckich zawodników i podobnie jak w poprzednich setach zaczęli w końcówce popełniać masę błędów. Krośnianie wygrali tego seta 25:20, a cały mecz 3:0.

Już w najbliższą sobotę 27 października o godzinie 18:00 odbędzie się pierwszy mecz w niebyleckiej hali, a przeciwnikiem będzie zespół MKS Avia Świdnik. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Karpaty PWSZ Krosno Glass - Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:0

( 25:17, 29:27, 25:20)

Krosno: Komar, Czado, Piwowarczyk, Jakubek, Matuła, Baran, Opoń (L) oraz Kosiek, Majkowski, Paszek.

Niebylec: Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Świeczka, Drążek (L) oraz Marciniak, Warzocha, Cebula.