Jesteś tutaj: Strona głównaNewsMamy kolejne zwycięstwo!

Mamy kolejne zwycięstwo!

17.11.2018

17 Listopada przed własną publicznością Neobus Raf-Mar Sołek Cars zmierzył się z Błękitnymi Ropczyce. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna gospodarzy  wygrywając z rywalami 3:1. Po sześciu rozegranych spotkaniach drużyna z Niebylca zajmuje piątą lokatę w tabeli.

Pierwsza odsłona meczu to zdecydowana dominacja zespołu Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. W tej partii gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko. Wielokrotnie punktowali już z samej zagrywki. Przeciwnicy popełniali sporo błędów, co skutkowało tylko powiększaniem przewagi niebylczan. Trener Błękitnych dwukrotnie poprosił o czas dla swoich podopiecznych oraz zmienił aż czterech zawodników, ale przewaga jaką wypracowali sobie gospodarze była zbyt wysoka, aby odmienić już losy tego seta. Partia zakończyła się wynikiem 25:11 dla Niebylca.

Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej niż poprzedni. Już od samego początku Błękitni Ropczyce narzucili rywalom swój rytm gry. Uśpieni gospodarze popełniali błędy przez co rywale tylko łapali wiatr w żagle i powiększali przewagę punktową. W pewnym momencie wynosiła ona już 7 oczek i niemal pewne było, że w tym secie to przyjezdni będą zwycięzcami. Nie pomogły zmiany w drużynie Krzysztofa Frączka i to Ropczyce wygrały partię 25:17.

Do trzeciego seta w bojowym nastawieniu wyszli zawodnicy Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Ich gra wyglądała dużo lepiej niż w poprzedniej odsłonie. Między innymi po asie serwisowym Warzochy i świetnym ataku Jakubka na tablicy widniał wynik 10:5 dla Niebylca. Dodatkowo wysoka przewaga gospodarzy wywołała nerwowość w poczynaniach przeciwników co skutkowało ukaraniem ich przez głównego sędziego czerwoną kartką, która już całkowicie ich rozbiła i to Niebylec znów wygrał seta 25:16.

Czwarty set również układał się po myśli Niebylczan. Był bardzo podobny do poprzedniego. Zawodnicy Neobusa Raf-Mar Sołek Cars świetnie spisywali się zarówno w bloku jak i w przyjęciu dokładając punkty bezpośrednio z zagrywki. Trener Podpora próbował wybić gospodarzy z rytmu korzystając ze zmian i przerw, ale to nie wystarczyło aby odmienić losy tego spotkania. Set zakończył się wynikiem 25:16, a cały mecz 3:1 dla podopiecznych trenera Krzysztofa Frączka.

W najbliższą  sobotę siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars udają się na daleki wyjazdowy mecz do Kozienic. Spotkania pomiędzy tymi klubami zawsze przysparzają kibicom wiele emocji i wierzymy, że tak będzie i tym razem.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – Błękitni Ropczyce 3:1

(25:11, 17:25, 25:16, 25:16)

Niebylec: Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Warzocha, Świeczka (L) oraz Marciniak, Kościółek, Cebula, Jakóbski.

Ropczyce: Białorudzki, Cebula, Pękala, Kotyla, Grendysa, Bykowski, Waszczuk (L) oraz Sroka, Mich, Opiela, Armata.