Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec pokonał KKS Kozienice!

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec pokonał KKS Kozienice!

24.11.2018

W minioną 24 listopada sobotę Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec pokonał w świetnym stylu na wyjeździe KKS Kozienice 3:0. Zdobyte trzy cenne punkty pozwoliły podopiecznym Krzysztofa Frączka awansować na czwartą pozycję w tabeli. Po siedmiu spotkaniach niebylecka drużyna ma na swoim koncie 12 punktów, tyle samo co wyżej notowane Karpaty Krosno.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy spotkania, którzy wykorzystując nieuwagę przyjezdnych wypracowali sobie trzypunktową przewagę 4:1. Jak się okazało było to tylko chwilowe roztargnienie, bo zaraz zawodnicy z Niebylca zaczęli odrabiać straty. Siatkarze z Niebylca punktowali szczególnie ze środka siatki. Jan Włodarczyk i Igor Oziabło dokładał również punkty bezpośrednio z zagrywki. Na pozycji libero świetnie spisywał się Piotr Świeczka, który niejednokrotnie bronił mocne ataki gospodarzy. Trener Marek Grzelczak dwukrotnie wykorzystał przysługujące mu przerwy oraz zmienił aż trzech zawodników, lecz nie udało mu się odmienić losów seta i jego drużyna przegrała partię 25:16.

Drugi set to już bardziej wyrównana gra po obu stronach siatki. Zawodnicy często grali punkt za punkt. Obie drużyny popełniały sporo błędów w polu zagrywki. W późniejszej fazie seta  siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars zaczęli odskakiwać rywalom na kilka oczek, ale przeciwnicy szybko odrabiali straty doprowadzając do wyrównania. Ostatecznie to zespół przyjezdnych zachował więcej zimnej krwi zwyciężył w secie na przewagi 28:26.

Trzeci set również rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów 6:6. W dalszej fazie spotkania zawodnicy KKS-u Kozienice zaczęli popełniać mnóstwo błędów co bardzo szybko wykorzystywali podopieczni Krzysztofa Frączka. Świetnie funkcjonował blok oraz przyjęcie. Na pochwałę zasługuje również rozgrywający Marcin Kukulski, który świetnie wystawiał piłki swoim kolegom, co przełożyło się na  skutecznie ataki. Końcówka seta to już zdecydowana dominacja gości. Po świetnych atakach Kamila Warzochy Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec prowadził już 23:18. Za chwilę asa serwisowego dołożył jeszcze Grzegorz Skomro i to siatkarze z Niebylca wygrali tą partię 25:18, a cały mecz 3:0.

Już w najbliższą sobotę 1 grudnia rusza runda rewanżowa, a Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec pierwsze spotkanie rozegra na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce. Przypomnijmy, że pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wygraną Niebylca 3:1.

KKS Kozienice - Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 0:3

(16:25, 26:28, 18:25)

Kozienice: Czubiński, Kędra, Koryciński, Obremski, Ostrowski, Jeziorowski, Głogowski(L) oraz Wanat, Moniak, Rdułtowski, Skwarek.

Niebylec: Warzocha, Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Świeczka(L) oraz Marciniak, Cebula.