Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNiebyleccy siatkarze kontynuują serię zwycięstw

Niebyleccy siatkarze kontynuują serię zwycięstw

08.12.2018

Spotkanie rewanżowe pomiędzy Neobusem Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, a KKS Kozienice zakończyło się wynikiem 3:1 dla zespołu z Niebylca. Zwycięstwo to sprawiło wielką radość kibicom, którzy licznie przybyli na niebylecka halę wspierać swoich ulubieńców. Mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze są dość ciężkie i tym bardziej cieszy fakt, że kolejny raz udało się wygrać zespołowi z Niebylca.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gospodarzy. Siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars byli skuteczni w ataku i bloku co pozwoliło im wypracować sobie dużą przewagę (19:12). W dalszej fazie seta coś się zacięło. Niebyleccy zawodnicy zaczęli popełniać sporo błędów co szybko zaczęli wykorzystywać przyjezdni. Gdy przewaga punktowa zaczęła maleć trener Krzysztof Frączek poprosił o chwilę przerwy dla swojej ekipy. Kiedy siatkarze z Mazowsza doprowadzili do remisu w tym secie szkoleniowiec powtórnie poprosił o czas dla podopiecznych. Po nim obie drużyny zaczęły grać wyrównany mecz, ale w końcówce na przewagi zwyciężyła jednak drużyna gości 27:25.

Drugi set  zaczął się od wyrównanej walki po obu stronach siatki (6:6). Dzięki świetnym akcjom siatkarzy z Niebylca m. in. po pojedynczym bloku Włodarczyka, mocnych atakach Jakubka i punktom bezpośrednio z zagrywki to zespół gospodarzy wysunął się na prowadzenie 19:14. Przy tym stanie trener przyjezdnych poprosił o przysługujący mu czas. Po tej chwili przerwy siatkarze KKS-u nadal popełniali błędy, a Neobus Raf-Mar Sołek Cars dokładał do tego punkty precyzyjnymi atakami. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla gospodarzy.

Trzecia część spotkania również zaczęła się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec.  po dwóch asach serwisowych Kukulskiego na tablicy widniał wynik 5:1. Po chwili ze środka siatki zaatakował Jakóbski i przewaga zaczęła się powiększać. Dobra passa jednak została przerwana przez błędy w przyjęciu. Wówczas trener Frączek postanowił dokonać zmiany w swoim zespole i Piotra Świeczkę zastąpił Kamil Warzocha. W końcówce seta zdecydowanie dominowali już gospodarze. Świetnymi atakami i blokiem zatrzymali rywali doprowadzając do wyniku 25:20.

Set czwarty okazał się być ostatnim w tym meczu. Zawodnicy obu drużyn prezentowali w nim wyrównaną grę, a wynik długo oscylował wokół remisu. W ataku skuteczni byli Jakubek i Włodarczyk co pozwoliło w dalszej części seta wyjść gospodarzom na prowadzenie. Seta pojedynczym blokiem zakończył Igor Oziabło 25:21. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec.

W przyszłym tygodniu do Niebylca przyjedzie drużyna AKS V LO Rzeszów. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18. Poprzedni pojedynek między tymi klubami zakończył się zwycięstwem Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:0. Serdecznie zapraszamy kibiców do głośnego dopingu.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – KKS Kozienice 3:1

(25:27, 25:19, 25:20, 25:21)

Niebylec: Świeczka, Oziabło, Kukulski, Jakubek, Jakóbski, Włodarczyk, Drążek (L) oraz Warzocha, Marciniak, Kościółek, Cebula.

Kozienice: Czubiński, Moniak, Koryciński, Obremski, Kędra, Jeziorowski, Tałaj (L) oraz Ostrowski, Rdułtowski, Kapusta, Wanat.