Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec triumfuje w kolejnym meczu

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec triumfuje w kolejnym meczu

15.12.2018

W sobotę 15 grudnia doszło do   pojedynku pomiędzy Neobusem Raf-Mar Sołek Cars, a AKS V LO Rzeszów. Zwycięsko z tego spotkania po raz kolejny w tym sezonie wyszła drużyna gospodarzy. Niebylczanie wygrali mecz 3:0 i zainkasowali 3 punkty co pozwala im umocnić się na wysokiej trzeciej lokacie w tabeli.

Premierową odsłonę lepiej zaczęli siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Po chwili w drużynie Krzysztofa Frączka zaczęły pojawiać się błędy i to zawodnicy AKS-u wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu 7:6. Na szczęście była to tylko chwilowa niemoc i za chwilę niebylczanie zaczęli grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców. Po asie serwisowym Grzegorza Skomro, mocnych atakach Jakubka i Włodarczyka na tablicy widniał wynik 17:13 dla Niebylca. Trener przyjezdnych dwukrotnie prosił o czas dla swojej drużyny oraz zmienił dwóch zawodników, ale Niebylecki team tylko powiększał swoją przewagę nad rywalami. Set zakończył się wynikiem 25:20 po mocnym ataku Kamila Warzochy.

Drugi set to zdecydowana dominacja Neobusa Raf-Mar Sołek Cars. W tym fragmencie spotkania wychodziło im niemal wszystko. Doskonale spisywali się  w ataku, bloku oraz przyjęciu, a goście popełniali znaczną ilość błędów. Podopieczni Krzysztofa Frączka punktowali także bezpośrednio z zagrywki. Rozbici rzeszowianie nie byli w stanie postawić się lepiej dysponowanym rywalom i przegrali również i tego seta (25:12).

Początek trzeciego, a zarazem ostatniego seta to bardziej wyrównana walka po obu stronach siatki 12:12. Po poprzedniej wysoko przegranej części spotkania zawodnicy Jerzego Wietechy postanowili postawić się rywalom. Jak się później okazało mocniejsi i w tej partii okazali się być gospodarze. W dalszej części spotkania to oni narzucili rywalom swój rytm gry. Konsekwencja w ataku pozwoliła im wyjść na wysokie prowadzenie, a potem na zwycięstwo w tej partii spotkania. Seta zakończył Marcin Marciniak kierując piłkę mocnym atakiem w pole przeciwnika (25:19).

MVP spotkania został wybrany Dariusz Jakubek, który w nagrodę za świetną grę otrzymał bilet na przejazd dowolnymi liniami Neobus. W przyszłym tygodniu siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars rozegrają ostatni w tym roku kalendarzowym mecz. Przed własną publicznością zmierzą się z rywalem z Krosna. Poprzedni pojedynek między nimi zakończył się zwycięstwem Karpat i teraz świetnie dysponowani siatkarze z Niebylca zapewne będą chcieli zrewanżować się za tamtą porażkę. Mecz rozpocznie się o godzinie 17. Serdecznie zapraszamy kibiców do wspólnego dopingu.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – AKS V LO Rzeszów 3:0

(25:20, 25:12, 25:19)

Niebylec: Skomro, Kukulski, Jakubek, Jakóbski, Włodarczyk, Warzocha, Drążek (L) oraz Marciniak, Świeczka, Cebula, Kościółek, Oziabło.

Rzeszów: Wilkowski, Olejnik, Lasocki, Kij, Krzystanek, Czyrek (L) oraz Krztoń, Pichla, Szymanik, Stawiarz.