Jesteś tutaj: Strona głównaNewsUdany rewanż z Karpatami PWSZ Krosno Glass

Udany rewanż z Karpatami PWSZ Krosno Glass

27.12.2018

Siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec sprawili świąteczny prezent kibicom, którzy licznie pojawili się by  wspierać swoich ulubieńców do niebyleckiej hali. W ostatnim meczu w tym roku nasz zespół zwyciężył  3:2 z zespołem z Krosna, jednocześnie rewanżując się za poprzednie spotkanie. Zdobyte 2 punkty pozwalają im umocnić się na trzeciej pozycji w tabeli, a rywal z Krosna zajmuje już piąte miejsce.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów 11:11. W drużynie Neobusa Raf-Mar Sołek Cars w ataku często punktowali Jakubek, Włodarczyk oraz Warzocha, a u rywali Majkowski. W dalszej fazie seta po zepsutej zagrywce i niekończonych atakach ze strony gospodarzy, rywale wysunęli się na prowadzenie w tej partii spotkania (19:17). Wówczas trener Frączek poprosił o czas dla swojej drużyny, a gdy chwila rozmowy z zawodnikami nic nie dała poprosił o kolejną przerwę (21:18). Jak się okazało, przewagi jaką wypracowali przeciwnicy w końcówce seta nie potrafili już zniwelować gospodarze i przegrali 25:20.

Drugi set rozpoczął się już po myśli gospodarzy. Świetnie funkcjonował blok i przyjęcie, a zawodnicy Karpat popełniali sporo błędów, co szybko wykorzystywali niebylczanie (7:4). Gdy siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec odskoczyli rywalom na kilka punktów, trener przyjezdnych poprosił o czas i zmienił dwóch zawodników. Jak się okazało podopieczni Krzysztofa Frączka tylko powiększali swoją przewagę i szkoleniowiec Heimroth ponownie poprosił o chwilę przerwy. W dalszej części seta nie do zatrzymania w ataku był Włodarczyk, a Jakubek pojedynczym blokiem zatrzymywał rywali. Seta mocnym atakiem zakończył Warzocha 25:22.

Trzeci set również rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec (7:3). Na środku siatki doskonale sprawował się Skomro, a Kukulski świetnie kierował grą swoich kolegów, którzy przez to skutecznie punktowali w ataku. Gdy Oziabło z Jakubkiem blokiem zatrzymali atakującego Karpat, trener Heimroth poprosił o czas dla swoich podopiecznych (13:7). Nakręceni głośnym dopingiem kibiców niebyleccy zawodnicy, ani chwilę nie myśleli odpuścić w tej fazie meczu. Po atakach Świeczki i Marciniaka oraz asie serwisowym Warzochy zespół gospodarzy prowadził już 22:11. Seta zakończył nieudaną zagrywką Czado, który zaserwował piłkę w aut 25:15.

Początek czwartego seta należał do gości (8:5). Podopieczni Krzysztofa Frączka nie mogli poradzić sobie z mocnymi atakami przeciwników i psuli swoje zagrywki. Gdy na tablicy widniał wynik 12:8, trener niebylczan zmienił środkowego i na boisku zameldował się Jakóbski. Na chwilę siatkarze z Niebylca wyrównali się punktami z przeciwnikami (14:14), lecz po chwili znów górą byli rywale. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla Karpat i o zwycięzcy spotkania musiał zadecydować piąty set.

W tie-breaku mocniejsi już okazali się siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Po poprzednim przegranym secie postanowili mocno wziąć się do pracy, aby nie przerwać passy zwycięstw. Zespół zagrał i tak jak wymagają od nich tego niebyleccy  kibice. Mocnym atakami rozbijali blok  swoich przeciwników. Na nic zdały się przerwy na żądanie trenera Heimrotha, gdy Neobus Raf-Mar Sołek Cars grał jak natchniony niesiony żywiołowym dopingiem kibiców. Set zakończył się wynikiem 15:6 dla Niebylca, a całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dariusz Jakubek.

Po świątecznej przerwie, w nowym roku kalendarzowym drużyna Neobusa Raf-Mar Sołek Cars uda się na wyjazdowy mecz do Świdnika. Z liderem rozgrywek zmierzą się 19 stycznia.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec-Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:0

(20:25, 25:22, 25:15, 21:21, 15:6)

Niebylec: Warzocha, Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Drążek(L) oraz Kościółek, Marciniak, Świeczka, Cebula, Jakóbski.

Krosno: Baran, Kosiek, Czado, Piwowarczyk, Majkowski, Matuła, Opoń(L) oraz Krawczyk, Komar, Paszek.