Jesteś tutaj: Strona głównaNewsZwycięstwo na zakończenie rundy zasadniczej

Zwycięstwo na zakończenie rundy zasadniczej

04.02.2019

W ubiegłą sobotę Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej zmierzył się z PZL Sędziszów Młp. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła ekipa Krzysztofa Frączka, wygrywając 3:2. Na koniec rundy drużyna z Niebylca zajmuje wysoką 3 lokatę w tabeli z dorobkiem 25 punktów.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki obu zespołów(10:10). W dalszej części meczu po stronie przyjezdnych zaczęły pojawiać się błędy takie jak dotknięcie antenki czy sporo zepsutych zagrywek i przy stanie 14:11 trener Frączek po raz pierwszy poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Po nim jego ekipa wciąż popełniała błędy i zmuszony był prosić o kolejna przerwę (17:12). Jak się okazało wypracowanej przewagi nie dali odebrać sobie siatkarze Tomasza Józefackiego i zwyciężyli pierwszego seta 25:17.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy PZL Sędziszów Młp. Skuteczni w bloku oraz ataku gospodarze wygrywali już 10:7. Wówczas trener gości postanowił swojego zmienić rozgrywającego i na boisku zameldował się Marcin Cebula. Niebylczanie szybko postanowili odrabiać straty i gdy wysunęli się na prowadzenie 11:10 o czas poprosił trener PZL. Po nim jednak zawodnicy Neobusa Raf-Mar Sołek Cars ani myśleli zwalniać tempa i skutecznie zaczęli punktować w bloku i ataku. Asy serwisowe dokładał Dariusz Jakubek i gospodarzom potrzebna była kolejna przerwa (16:10). W dalszej fazie spotkania siatkarze trenera Frączka przeważali nad rywalami. Ze środka boiska punktował Dawid Jakóbski, a w bloku Grzegorz Skomro. Autowa zagrywka siatkarza z Sędziszowa zakończyła seta 25:18.

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze gości. Po mocnych atakach Jana Włodarczyka na tablicy widniał wynik 9:4. Drużyna trenera Józefackiego popełniała sporo błędów, które szybko wychwytywali przyjezdni. W dalszej fazie spotkania nastąpiło zacięcie w ekipie z Niebylca. Po skutecznych atakach Bartosza Golesza gospodarze doprowadzili do wyrównania 15:15. Od tego momentu toczyła się bardzo równa walka, a wynik oscylował w granicy remisu. Dopiero w końcówce seta na prowadzenie ponownie wyszła drużyna przyjezdnych. Skutecznym atakiem z prawego skrzydła seta zakończył Kamil Warzocha 25:22.

Początek czwartego seta to także wyrównana walka obu zespołów. (10:10). W dalszej części spotkania goście zaczęli popełniać drobne błędy, a gospodarze szybko zaczęli odskakiwać rywalom. Gdy przewaga wynosiła 5 punktów (17:12) o czas poprosił trener Frączek. Po krótkiej przerwie gospodarze nadal nie pozwalali rywalom odrobić strat i wygrali tą odsłonę 25:18, a o zwycięzcy spotkania musiał zadecydować tie-break.

Piąty set rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Po asie serwisowym Jakubka na tablicy widniał wynik 4:2 dla gości. W późniejszym czasie obie ekipy wyrównały się punktami. Na przemian wymieniali się mocnymi atakami, ale ostatecznie to drużyna Neobusa Raf-Mar Sołek Cars zwyciężyła 16:14, a cały mecz 3:2.

Po rundzie zasadniczej czas na fazę play-off. Jako trzecia drużyna po pierwszej rundzie zmierzymy się z szóstym zespołem AKS V LO Rzeszów. Według systemu rozgrywek drużyna, która po rundzie zasadniczej zajmie wyższą pozycje w tabeli jest organizatorem pierwszego terminu spotkań, dlatego też 16 i 17 lutego odbędą się mecze w niebyleckiej hali. Zespoły grają do trzech wygranych spotkań. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego dopingu.

PZL Sędziszów Młp. - Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 2:3

(25:17, 18:25, 22:25, 25:18, 14:16)

Sędziszów Młp.: Kozłowski, Pyrsak, Kalandyk, Golesz, Małek, Kochan, Galiński (L) oraz Jaksan, Bilski, Polek.

Niebylec: Warzocha, Skomro, Kukulski, Jakubek, Oziabło, Włodarczyk, Drążek (L) oraz Cebula, Jakóbski, Kościółek, Marciniak.