Jesteś tutaj: Strona głównaNewsMamy awans do II fazy play-off!

Mamy awans do II fazy play-off!

03.03.2019

W  sobotę 2 marca siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec po zaciętej walce zwyciężyli z zespołem AKS V LO Rzeszów 3:2, chociaż przegrywali już 2:0. Stan rywalizacji po trzech meczach to 3:0 dla Niebylca. Wygrana daje im awans do II fazy play-off, a o półfinał powalczą z LUK Politechnika Lublin już w najbliższy weekend.

Początek spotkania rozpoczął się od wyrównanej gry zespołów. Po obu stronach siatki mogliśmy zauważyć zaciętą rywalizację. Gdy siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie 16:14 o czas dla swoich podopiecznych poprosił trener Jerzy Wietecha. Po nim jego podopieczni ponownie wyrównali się punktami z rywalami,a później odskoczyli na dwa oczka co wystarczyło na  wygranie  pierwszej odsłony 25:23.

Druga partia zaczęła się od przewagi zawodników z Rzeszowa 6:2. W tym momencie o czas poprosił trener Fraczek, ale jego zawodnicy nie potrafili odrobić strat do rywali. Po obu stronach siatki zawodnicy popełniali mnóstwo błędów w polu zagrywki. W drużynie Neobusa Raf-Mar Sołek Cars mogliśmy dostrzec również sporo błędów w przyjęciu piłki. W końcówce seta obie drużyny wyrównały się punktami i zaczęły prowadzić zaciętą walkę na przewagi, którą wygrała jednak drużyna gospodarzy 32:30.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Po świetnych atakach Dawida Jakóbskiego i Dariusza Jakubka oraz po pojedynczym bloku Kamila Warzochy goście wysunęli się na prowadzenie 9:5. Dobra passa nie trwała jednak długo i za krótką chwilę gospodarze odrobili straty do rywali i rozpoczęła się wyrównana gra po obu stronach siatki. Set zakończył się jednak wynikiem 25:23 dla podopiecznych Krzysztofa Frączka.

Czwarty set również zaczął się od prowadzenia gości. Siatkarze AKSu  prowadzili już 8:3, lecz przeciwnicy nie chcieli się poddać w tej partii i szybko doprowadzili do remisu 11:11. Od tego momentu podobnie jak w poprzedniej odsłonie zawodnicy obu drużyn prezentowali wyrównaną grę, a set zakończył się wynikiem 25:22 dla przyjezdnych i o zwycięzcy spotkania musiał zadecydować tie-break.

Piąty set początkowo tylko był wyrównany. W dalszej fazie seta udało się niebylczanom odskoczyć na kilka punktów, między innymi dzięki skutecznym atakom Jana Włodarczyka czy Kamila Warzochy. W bloku dobrze radził sobie Grzegorz Skomro co skutkowało tylko powiększaniem przewagi Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec. Mecz zakończył Dawid Jakóbski kierując piłkę mocnym atakiem w pole przeciwnika (15:11).

Trzecie zwycięstwo nad AKS-em V LO Rzeszów dało siatkarzom z Niebylca awans do II fazy Play-off. Już w przyszły weekend 9 i 10 marca o awans do półfinału w walce o I ligę powalczą na lubelszczyźnie z zespołem LUK Politechnika Lublin. Rywalizacja trwa do trzech wygranych spotkań.

AKS V LO Rzeszów – Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 2:3

(25:23, 32:30, 23:25, 22:25, 11:15)

Rzeszów: Wilkowski, Krzystanek, Kij, Stawiarz, Olejnik, Drzazga, Czyrek (L) oraz Kowal.

Niebylec: Skomro, Warzocha, Jakubek, Kukulski, Włodarczyk, Oziabło, Drążek (L) oraz Jakóbski, Cebula, Marciniak, Kościółek.