Jesteś tutaj: Strona głównaNewsNeobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec kończy sezon na 3 miejscu

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec kończy sezon na 3 miejscu

Siatkarze Neobusa Raf-Mar Sołek Cars Niebylec II fazę play-off rozgrywali z zespołem LUK Politechnika Lublin. Pierwsze dwa spotkania odbyły się 9 i 10 marca w Lublinie, a trzeci w Niebylcu 23 marca. Zwycięsko z wszystkich pojedynków wyszła ekipa Macieja Kołodziejczyka. Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec kończy sezon 2018/19 na wysokim trzecim miejscu.

Mecz 1: Początek pierwszego seta sobotniego spotkania rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Przy stanie 7:3 trener Krzysztof Frączek zmuszony był do skorzystania z przysługującej mu przerwy, a po nim jego siatkarze na chwilę zbliżyli się punktami do rywali. Za krótką chwilę jednak zawodnicy Macieja Kołodziejczyka ponownie oddalili się na kilka oczek od przeciwników. Zawodnicy LUK Politechniki punktowali często już z samej zagrywki, a nasi siatkarze mieli problemy w przyjęciu co skutkowało wygraną Lublina 25:17.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki obu zespołów. W dalszej fazie spotkania jednak siatkarze z lubelszczyzny znów zaczęli pokazywać swoją wyższość nad rywalami. W ataku skuteczny był Jędrzej Goss co wpłynęło na powiększanie przewagi siatkarzy LUK Politechniki Lublin. W późniejszym czasie przyjezdni zaczęli odrabiać straty, lecz nie wystarczyło to aby wygrać drugą odsłonę. Zwycięsko wyszli z niej gospodarze wygrywając 25:21.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Frączka. Po skutecznych atakach Włodarczyka, asie Warzochy czy dobrej grze na środku siatki nasi zawodnicy prowadzili już 13:10. Przewaga jaką wypracowali sobie niebylczanie nie wystarczyła jednak by zwyciężyć tą partię, ponieważ gospodarze zaczęli pokazywać swoje mocne strony, a następnie wysunęli się na prowadzenie. Wygrali seta 25:18, a całe spotkanie 3:0.

LUK Politechnika Lublin – Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 3:0

(25:17, 25:21, 25:18)

Lublin: Durski, Goss, Pałka, Seliga, Szaniawski, Kusior, Cabaj(L) oraz Toborek.

Niebylec: Kukulski, Włodarczyk, Warzocha, Jakubek, Skomro, Jakóbski, Drążęk(L) oraz Kościółek, Oziabło, Cebula, Marciniak, Świeczka(L).

Mecz 2: Pierwszy set niedzielnego pojedynku rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Zespół Politechniki narzucił rywalom swój rytm gry. Świetnie spisywali się w bloku czy ataku. Drużyna Krzysztofa Frączka popełniała sporo błędów co skutecznie wykorzystywali lubelscy siatkarze. Nie pomogły przerwy na żądanie ani zamiany, które robił trener z Niebylca i zawodnicy Politechniki zwyciężyli 25:17.

Drugi set to zdecydowana dominacja siatkarzy Macieja Kołodziejczyka. Przy stanie 7:1 o czas poprosił Krzysztof Frączek lecz niewiele to zmieniło, ponieważ gospodarze nadal skutecznie punktowali w ataku, czy też bezpośrednio z samej zagrywki i zwyciężyli 25:17.

Trzeci set to wyrównana  gra obu zespołów, aż do stanu 14:14. W dalszej fazie seta na prowadzenie wysunęli się gospodarze prezentując świetną grę. Zakończyli seta wynikiem 25:17, a całe spotkanie 3:0.

(25,17, 25:15, 25:17)

Lublin : Durski, Goss, Pałka, Seliga, Szaniawski, Kusior, Cabaj(L) oraz Zugaj, Kwiecień, Toborek.

Niebylec: Jakubek, Oziabło, Kukulski, Warzocha, Włodarczyk, Skomro, Drążek(L) oraz Kościółek, Jakóbski, Cebula, Marciniak.

Mecz 3: Pierwszy set sobotniego spotkania w niebyleckiej hali rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn. Gdy ekipa przyjezdnych oddaliła się na 3 oczka (10:7) trener Krzysztof Frączek poprosił o krótką przerwę dla swoich podopiecznych. Po nim gospodarze wyrównali się punktami z przyjezdnymi, a następnie żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie zdecydowanej przewagi. W końcówce seta jednak na prowadzenie ponownie wysunęli się goście i zwyciężyli seta 25:22.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia LUK Politechniki Lublin (11:5). Trener z Niebylca szybko wykorzystał dwie przerwy, a po nich jego podopieczni zaczęli odrabiać straty do rywali, a w konsekwencji wyrównali się punktami 17:17. W tym momencie o chwilę dla swojej drużyny poprosił trener Kołodziejczyk. Jak się okazało krótka przerwa podziałała na jego zawodników motywująco i wygrali również i tą odsłonę (25:18).

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki obu drużyn. W ekipie Neobusa Raf-Mar Sołek Cars skuteczny w ataku był Kamil Warzocha, dokładając do tego również punkty z zagrywki. W dalszej fazie seta w drużynie z Niebylca zaczęły pojawiać się  błędy, co szybko wykorzystywali przyjezdni wysuwając się na prowadzenie, a w późniejszym czasie wygrali seta 25:17, a całe spotkanie 3:0.

Naszym przeciwnikom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach.

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec – LUK Politechnika Lublin 0:3

(22:25, 18:25, 17:25)

Niebylec: Oziabło, Kukulski, Skomro, Jakubek, Warzocha, Włodarczyk, Drążek(L) oraz Jakóbski, Kościółek, Cebula, Marciniak.

Lublin: Szaniawski, Durski, Pałka, Kusior, Marszałek, Goss, Cabaj(L).