Jesteś tutaj: Strona główna

Tomasz Józefacki nowym trenerem!

23.05.2016

Dwa dni temu pożegnaliśmy się z Krzysztofem Frączkiem, a dziś witamy w Niebylcu nowego trenera. Jest nim doskonale znany na Podkarpaciu Tomasz Józefacki. Popularny „Józek” to ikona nowej Resovii. Z nią sięgał po brązowy medal Mistrzostw Polski. To właśnie gra w biało-czerwonych pasach sprawiła, że stał się ulubieńcem kibiców w naszym regionie. Dla Józefackiego będzie to debiut na trenerskiej ławce, będzie też pomagał swoim podopiecznym na boisku.

Trenerze, dziękujemy!

21.05.2016

Sezon siatkarski dobiegł końca, czas więc na otwarcie rynku transferowego. Pierwsza informacja nie jest niestety dobra dla naszego klubu. W najbliższym sezonie na trenerskiej ławce Neobusa Raf-Mar Niebylec nie zobaczymy Krzysztofa Frączka, który przenosi się do pierwszoligowego TSV Sanok. To właśnie krośnieński szkoleniowiec poprowadził nasz zespół do największych sukcesów w historii klubu, czyli awansu do II ligi oraz kwalifikacji do najlepszej szóstki tych rozgrywek w minionym sezonie.

Cztery nowe drużyny dołączyły do grona drugoligowców. W miniony weekend obyły się turnieje finałowe w III lidze, z których bezpośredni awans wywalczyły następujące zespoły: Lesan Halinów (mazowieckie), KKS Kozienice (mazowieckie), Trefl II Gdańsk (pomorskie) oraz Dragon Dobre (kujawsko-pomorskie). Gratulujemy beniaminkom!

Niestety, każda passa się kiedyś kończy. Siatkarze Neobusa Raf-Mar Niebylec zakończyli zmagania w II lidze na miejscach 5-6. To niesamowity sukces podopiecznych Krzysztofa Frączka. Należy jednak przyznać, że szansa na pierwszą czwórkę była niemała, ale zamiast narzekać, warto cieszyć się z tego, że drugoligowi zawodnicy rozsławili gminę Niebylec w całym kraju. Zespołom z Sanoka i Hajnówki gratulujemy awansu i życzymy powodzenia na pierwszoligowych parkietach.

Już dziś startuje turniej finałowy, którego stawką jest awans dwóch drużyn do pierwszej ligi. Specjalnie dla kibiców zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące tego wydarzenia.

Teraz czas na prezentacje zespół z grupy A. Wśród nich znajduje się oczywiście Neobus Raf-Mar Niebylec, który w tej fazie zmierzy się z Czarnymi Rząśnia oraz gospodarzami turnieju – TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

Końcowe rozstrzygnięcia w II lidze nastąpią już w niedziele. Turniej finałowy rozpocznie się już jutro, dlatego też poniżej prezentujemy zespoły, które wylosowane zostały do grupy B, czyli Bielawiankę Bielawa, Astrę Nowa Sól oraz SKS Hajnówka. W następnym artykule zaprezentujemy zespoły z grupy A oraz szczegółowy plan turnieju.

Reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego, w składzie której wystąpiło sześciu zawodników Neobusa Raf-Mar Niebylec, zajęła drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej, które rozegrane zostały w Warszawie. W finałowym meczu siatkarze UR ulegli studentom PWSZ Nysa 0:3. Żakom z Rzeszowa przypadło za to pierwsze miejsce w kategorii uniwersytetów.

PZPS zdecydował, że turniej finałowy o awans do I ligi odbędzie się w Sanoku. Zawody rozegrane zostaną w dniach 5-8 maja. Finałowa szóstka drużyn została podzielona na dwie grupy. Neobus Raf-Mar Niebylec zmierzy się z faworytami do awansu, czyli zespołami z Sanoka oraz Rząśni.

Beniaminek drugoligowych rozgrywek, Neobus Raf-Mar Niebylec zajął drugie miejsce w turnieju półfinałowym o awans do I ligi, który w miniony weekend odbył się w Jaworznie. Podopieczni Krzysztofa Frączka pokonali gospodarzy oraz zespół z Andrychowa, zapewniając sobie awans do najlepszej „6” drugiej ligi.

Neobus RAF-MAR Niebylec zagra w Turnieju Finałowym!!!

24.04.2016

Siatkarze Neobusa Raf-Mar Niebylec po dzisiejszej wygranej z MKS Andrychów 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:20) wywalczyli historyczny awans  do Turnieju Finałowego. Gratulujemy ogromnego sukcesu.